دانستنی های دوچرخه

آشنایی با دوچرخه های تاشو

Folding-bike

آشنایی با دوچرخه های تاشو

دوچرخه های تاشو نسل جدیدی از دوچرخه ها بوده که از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد. زیرا شما به راحتی می‌ توانید آن را تا کرده و در وسایل حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس یا مترو با خود جا به جا نمایید. این نوع از دوچرخه ها، گونه متفاوتی از دوچرخه بوده که از ویژگی ها و طراحی های منحصر به فردی برخوردار تاشوهستند. بنابراین در ادامه به بررسی ویژگی ها و مشخصات فنی این محصول خواهیم پرداخت.

مشخصات دوچرخه تاشو

میله فرمان دوچرخه تاشو و زین بلند آن باعث افزایش قابلیت کنترل‌‌ پذیری دوچرخه شده است. هم چنین دوچرخه های تاشو چرخ‌ های به نسبت کوچک تر دارند. اما مانع از افزایش سرعت دوچرخه ‌سوار نمی گردند. از سویی دیگر این نوع دوچرخه‌ ها از نظر وزن، به دلیل استفاده از آلیاژ مخصوص در فرآیند تولید لوله ‏ها، دارای بدنه مقاوم و در عین حال وزن کم تر‌ی نسبت به سایر نمونه های دوچرخه می باشد.

طراحی مناسب دوچرخه تاشو

دوچرخه ‌های تاشو به دلیل نوع طراحی‌ و ظاهر متفاوتی که دارند، از کابل‌ های کمتر و بدون شیفتر برخوردار می باشند. البته در این دوچرخه‌ ها از تکنولوژی رکاب زدن معکوس برای نگه داشتن دوچرخه به عنوان سیستم ترمز هم استفاده گردیده است.

مراحل جمع کردن دوچرخه تاشو

برای طراحی این دوچرخه باید گفت که می توان آن را به راحتی و در کم ترین زمان ممکن تا کرده و درون کیسه‌ قرار دهید و یا برعکس می توان به راحتی آن را باز نمود. هم چنین زمانی که دوچرخه جمع می ‌شود، تمام اجزا آن در کنار هم قرار گرفته و سیستم دنده و زنجیر نیز به دلیل حساسیت بالا در مرکز بسته قرار می ‌گیرد تا در هنگام جا به جایی هیچ گونه صدمه‌ای به آن ها وارد نشود. از دیگر از مزایای دوچرخه های تاشو قابلیت نصب انواع کیف در سایز‌های مختلف در قسمت جلوی دوچرخه است که این امکان را به دوچرخه‌سوار می ‌دهد تا زمان دوچرخه سواری، وسایل ضروری خود را به راحتی حمل نماید.

مزایای استفاده از دوچرخه تاشو

این دوچرخه‌ ها از نظر استحکام و عملکرد، تفاوت چندانی با دوچرخه‌ های معمولی ندارند. وزن کم این دوچرخه‌ ها می ‌تواند یکی از قابلیت ‌های منحصر به فرد این دوچرخه می باشد. زیرا شما در طول روز مسافرت‌های طولانی داشته باشید و در این بین از مترو و اتوبوس استفاده می ‌کنید و به راحتی می ‌توانید آن را جمع کرده و در داخل کیف مخصوص قرار داده و با خود حمل کنید. در ضمن به دلیل وزن کم حمل آن برای شما بسیار راحت خواهد بود و در نهایت دوچرخه ‌های تاشو به دلیل عدم نیاز به فضای بزرگ برای نگه داری می ‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای افرادی که در آپارتمان‌ ها زندگی می‌کنند، باشد. البته لازم به ذکر است که وزن کم این دوچرخه ها، دلیلی بر عدم استحکام آن ها نمی باشد. و در واقع این نوع از دوچرخه ها از امنیت بالایی برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *