دانستنی های دوچرخه

دوچرخه هیبریدی چیست؟

دوچرخه هیبریدی چیست؟

این دوچرخه را می توان ترکیبی از دوچرخه جاده ای و کوهستانی معرفی نمود. دوچرخه های هیبریدی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشند و از این رو قابلیت استفاده در جاده و خارج از شهر را خواهند داشت. دوچرخه های دوچرخه هیبریدی-01 هیبریدی در مقایسه با دیگر دوچرخه های به روز حالت سواری قائم دارند. از دیگر ویژگی های دوچرخه های هیبریدی می توان به تنه باریک تر و زین پهن تر آن ها اشاره نمود. البته دوچرخه های هیبریدی در مقایسه با دوچرخه های کوهستانی هنگامی که در جاده قرار دارد آیرودینامیکی تر می باشند.

دوچرخه های هیبریدی از لاستیک های پهن تری نسبت به تایرهای دوچرخه های جاده برخوردار می باشند.

بررسی مشخصات

دوچرخه های هیبریدی از نمونه دوچرخه های کاربردی بوده که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده  است. از این رو در این بخش به معرفی انواع دوچرخه های هیبریدی پرداخته و مشخصات هر کدام از آن ها را بررسی خواهیم کرد. دوچرخه های هیبریدی را می توان ترکیبی و یا دوگانه نیز نامید. زیرا این دوچرخه ترکیبی است از دوچرخه های کوهستانی، شهری و کورسی. این سه مدل می توانند همانند یک مثلث عمل نماید که ترکیب این سه نوع، دوچرخه های هیبریدی را به وجود می آورند. به گونه ای که ترکیب این سه نوع دوچرخه منجر می گردد تا دوچرخه های هیبریدی از تنوع بسیار بالایی برخوردار باشند. اگر دوچرخه هیبریدی سرعت بالایی داشته باشد به سمت دوچرخه کورسی گرایش یافته و چنانچه دوچرخه هیبریدی راحتی و قدرت داشته باشد، در ساخت آن از تکنولوژی دوچرخه های کوهستانی استفاده شده است و از این دوچرخه ها می توان برای خیابان گردی و کوهستان گردی استفاده نمود.

دوچرخه هیبریدی چیست؟دوچرخه هیبریدی-02

می توان گفت این دوچرخه ها از سرعت، انعطاف و قدرت بالایی برخوردار می باشند. برای این دوچرخه ها دیسک های قوی و قدرتمند به کار برده شده است که سبب می گردد در آب و هوای بارانی و مرطوب عملکرد مناسبی داشته باشند.

ویژگی ها

از دیگر ویژگی های دوچرخه هیبریدی تایرهای بزرگ و بدنه باریک آن می باشد که می توان آن را به عنوان وجه تمدوچرخه هیبریدی-03ایز  دوچرخه های هیبریدی با دیگر مدل ها ذکر نمود. با استفاده از دوچرخه های هیبریدی نیاز به خم شدن دوچرخه سوار وجود ندارد و دلیل آن در یک راستا قرار داشتن دسته های دوچرخه می باشد. هم چنین دوچرخه های هیبریدی دارای فضایی برای قرارگیری سبد خرید و ترکبند می باشد. از این رو می توانید لوازمی که نیاز دارید را درون آن قرار دهید.

یک فکر در مورد “دوچرخه هیبریدی چیست؟

 1. علی گفت:

  ممنون از توضیحات داده شده اما چند مورد تصویر هم نشان می دادید بهتر بود

  1. ماهان وحیدی گفت:

   ممنون از نظرتون حتما در مقاله های آینده از عکس و تصاویر بیشتری استفاده خواهیم کرد

 2. محمد گفت:

  ایکاش بهترینهای هیبرید بازار ایران رو هم میگفتید

  1. وی راید گفت:

   ممنون از اینکه مقاله رو مطالعه کردین، از اونجایی که نمیخوایم سمت و سو بدیم به برند خاصی تو بازار، به صورت کلی اشاره کردیم.
   خودتون از برند های مطرح و خوبی که تو بازار هست یه تحقیق کنید با توجه به لوازم و قیمت میتونید دوچرخه خوبی رو انتخاب کنید.

 3. محمدی گفت:

  سلام
  من بیشتر مایل به خرید یک دوچرخه کیوب 29 تنه 17 بصورت اقساطی هستم.
  امیدوارم بتوانم فروشنده مناسب را با راهنمایی دوستان پیدا کنم.
  ارادتمند

  1. وی راید گفت:

   سلام دوست عزیز
   بابت دیر جوب دادن عذر میخوام
   با توجه به نوسانات بازار ارز، معمولا به جز در موارد استثنا فروشگاهی دوچرخه به صورت اقساطی نمیفروشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 16 = 26