دانستنی های دوچرخه

راهنمای انتخاب دوچرخه

Bike-Buy

راهنمای انتخاب دوچرخه

دوچرخه یکی از بهترین وسایل نقیله می باشد. زیرا می توانید با آن ها ورزش کنید، و هم چنین از آن ها برای حمل و نقل استفاده نمایید.

در این مقاله مراحل خرید و انتخاب دوچرخه را شرح خواهیم داد تا در این راستا بتوانید دوچرخه مورد نیاز خود را در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری نمایید.

انتخاب نوع دوچرخه

ابتدا باید تصمیم بگیرید که قصد شما از خرید دوچرخه چیست و می خواهید در چه سطح و مسیری از دوچرخه استفاده کنید.

در طراحی هر کدام از دوچرخه ها ویژگی های منحصر به فردی وجود دارد که باعث می شود تا استفاده از آن ها برای محیط  های خاصی  مناسب تر باشد.

دقت به تفاوت دوچرخه برای خانم ها و آقایان

با توجه به این که اندام زنان و مردان با هم متفاوت است، در نتیجه  دوچرخه هایی که برای خرید انتخاب می کنید نیز باید متفاوت باشد. بنابراین در این بخش برخی از موارد را بررسی خواهیم کرد.

رنگ: از نظر رنگ دوچرخه خانم ها معمولاً در رنگ های شاد تر و جذاب تولید می گردند.

تنه: دوچرخه خانم ها برای راحتی بیشتر تنه  یا میله میانی  نداشته،  ولی دوچرخه مردان دارای میله وسط یا همان تنه است. همچنین با توجه به اینکه  قد خانم ها کوتاه تر بوده ، در نتیجه ارتفاع دوچرخه خانم ها باید چند سانتی متری کوتاه تراز مردان باشد.

هم چنین بالاتنه خانم ها کوتاه ترازمردان است و فاصله فرمان تا زین یا همان طول دوچرخه باید کم تر باشد.

دسته و ترمزها: برای دوچرخه خانم ها ممکن است با توجه به شرکت سازنده دسته ها و محل قرارگیری ترمز متفاوت و مناسب با دست های ظریف و کوچک تر زنان طراحی شده باشد.

انتخاب دوچرخه بر اساس قد

معمولاً سایز و فریم مناسب دوچرخه براساس قد شما تشخیص داده می شود.

بهتر است با استفاده از متر قد و اندازه پایین تنه (کف پاها تا فاق) را اندازه بگیرید، تا ببینید چه سایزی از دوچرخه برای شما مناسب خواهد بود.

عدد به دست آمده را به خاطر بسپارید تا با رجوع به جدول انتخاب سایز، تنه مناسب خود را بیابید. (هر شرکت سازنده دوچرخه برای محصولات خود جدولی دارد که افراد با مراجعه به آن می توانند دوچرخه سایز خود را انتخاب کنن)

بررسی ویژگی ها و قیمت دوچرخه

قبل از این که اقدام به خرید کنید، باید در مورد قیمت، ویژگی ها و توقع خود از دوچرخه اطلاعاتی را کسب نمایید. تا در زمان خرید دچار سردرگمی نگردید.

مراجعه به فروشگاه های معتبر

اگر مدل دوچرخه را از قبل  انتخاب نموده اید، کافی است با تماس گرفتن با فروشگاه های معتبر در مورد قیمت و ویژگی های دیگر دوچرخه سؤال کنید. اما چنان چه هنوز هیچ مدلی را انتخاب نکرد اید، کافی است به یکی از فروشگاه های معتبر مراجعه کرده و براساس سایزهایی که قبلاً گرفته اید و توقعاتی که دارید، مشورت بگیرید.

بررسی فرم بدن بر روی دوچرخه

بهتر است فرم بدن خود را روی دوچرخه و داخل آیینه فروشگاه بررسی کنید. و ازسویی دیگر، در نظر داشته باشید که پایتان به راحتی به فرمان و پدال می رسد.

در ضمن دقت کنید که باید زین دوچرخه راحت باشد و احساس ناراحتی در حین دوچرخه سواری نکنید.

بررسی کیفی قطعات دوچرخه

در این مرحله که تقریباً آخرین مرحله خرید دوچرخه است، باید تمامی ویژگی های دوچرخه را بررسی کرده

و ببینید که دوچرخه مشکلی نداشته باشد. چندین بار ترمزها را امتحان کرده و دنده ها را عوض کنید.

و هم چنین مواردی نظیر آج لاستیک ها، ترمز و دنده های دوچرخه را هم به طور دقیقی بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *