دوچرخه 26

در اینجا اساساً می خواهیم همه چیز در مورد خرید دوچرخه 26 و مزیت های آن را معرفی و راهنمایی کنیم. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا دوچرخه ها با اعداد مختلف 26، 27، 29 و غیره نامگذاری می شوند؟ چه عواملی در این طبقه بندی دخیل هستند؟ هر کدام از این دوچرخه ها چه مزایایی دارند؟ یا چرا ورزشکاران از 26 دوچرخه استفاده می کنند؟ مزیت این دوچرخه نسبت به مدل های دیگر چیست؟

ابتدا باید گفت که تعیین این اعداد برای دوچرخه ها بستگی به قطر چرخ های دوچرخه بر حسب اینچ دارد و هر سایز ویژگی های سواری خود را دارد. دوچرخه 26 که قطر چرخ آن برابر با 26 اینچ است، ابتدایی ترین اندازه برای شروع دوچرخه سواری است و اساساً این اندازه برای افراد مبتدی جوان و بزرگسال مناسب است.

دوچرخه 26 چیست؟

همانطور که می دانید دوچرخه ها نیز مانند سایر گجت ها و تجهیزات دنیا دارای ابعاد هستند. به این ترتیب افراد با توجه به سن، وزن و قد خود از دوچرخه های کوهستانی، مسابقه ای و معمولی (شهری) استفاده می کنند. به نوبه خود یک سری دوچرخه برای افراد متوسط ​​و قد بلند طراحی شده است. این دوچرخه ها دارای قفل چرخ با سایز 26 هستند و به همین دلیل به آن ها دوچرخه 26 می گویند.

دوچرخه 26 اندازه استاندارد است و به عنوان بهترین سایز دوچرخه در جهان شناخته می شود. اگر به کوهنوردی یا پیاده روی علاقه دارید، می توانید با خرید دوچرخه کوهستان سایز 26 تفریحی سالم و همیشگی را تجربه کنید.

لازم به ذکر است که کیفیت طراحی، ساخت و اندازه دوچرخه 26 باعث شده است که این محصول در تمامی مسابقات دوچرخه سواری در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد. همه ورزشکاران با وزن ها و قد های مختلف می توانند از این سایز دوچرخه استفاده کنند. بنابراین بسیاری از ورزشکاران پس از بررسی محصولات موجود در بازار، علاقه زیادی به خرید دوچرخه 26 دارند.

تفاوت بین دوچرخه های 26، 27.5 و 29 اینچی

یکی از تفاوت های اصلی دوچرخه های کوهستانی معمولی و مسابقه ای، قطر چرخ های آن است. بنابراین، قطر چرخ 26 مربوط به دوچرخه 26، قطر چرخ 27.5 مربوط به دوچرخه 27.5، و قطر چرخ 29 مربوط به دوچرخه 29 است. با این حال، به یاد داشته باشید که دوچرخه های کوهستان ضربه گیرهای گسترده تری دارند. و لاستیک‌های پهن‌تری نسبت به سایر دوچرخه‌های مسابقه‌ای معمولی دارند، زیرا در زمین‌های ناهموار سوار می‌شوند.
شایان ذکر است که اندازه بدنه و ارتفاع دوچرخه ها نیز با یکدیگر متفاوت است. با توجه به این توضیحات، قد، سایز بدنه و سایر قسمت های دوچرخه 29 از دوچرخه های 27.5 و 26 بزرگتر است بنابراین برای خرید دوچرخه مناسب 26 حتما به تفاوت آن با سایر محصولات موجود در بازار توجه کنید و سپس دوچرخه مورد نظر خود را بخرید.

دوچرخه سایز 26

انواع مدل های دوچرخه 26 

دوچرخه 26 جاده‌ای

دوچرخه‌های جاده‌ای ظاهر شکیل تری دارند و برای رفت و آمدهای روزمره و حمل و نقل بین شهری استفاده می‌شوند. این دوچرخه‌ها دارای یک دسته پایین و صندلی بلند هستند که آنها را برای سفرهای طولانی بسیار راحت می‌کند. اندازه قاب دوچرخه‌های جاده ای بین ۵۰ تا ۵۵ سانتی‌متر و اندازه چرخ آنها ۵۵ تا ۶۰ سانتی‌متر است.

دوچرخه 26 دومنظوره (هیبریدی)

دوچرخه‌های هیبریدی به دلیل داشتن لاستیک‌های پهن‌تر، سیستم دنده سنگین، حتی وضعیت سواری عمودی و اغلب تعلیق جلو، برای موقعیت‌های مختلف مناسب هستند. این دوچرخه ها دارای چندین فاکتور از جمله سیستم تعلیق چند منظوره و طراحی فریم های مختلف هستند که آنها را از سایر مدل ها متمایز می کند. در واقع، دوچرخه های هیبریدی عملکرد ترکیبی دوچرخه های شهری و کوهستانی را دارند. خود کلمه “هیبرید” به معنای ترکیبی و مخلوط است. دوچرخه 26 این امکان را برای سوارکار فراهم می کند تا از موانع و ارتفاعات بدون آسیب عبور کند. به عبارت دیگر، دوچرخه‌های هیبریدی دوچرخه‌هایی همه کاره و آسان برای سواری هستند که بدون در نظر گرفتن مسافت یا سطح، سواری آسان و انعطاف‌پذیر را تضمین می‌کنند.

دوچرخه 26 کوهستان

همانطور که از نام دوچرخه کوهستان پیداست، برای پیمایش در مسیرهای ناهموار و کوهستانی استفاده می شود. کمک فنرهای باکیفیت و بدنه قدرتمند این محصول کمترین ضربه را بر بدن سوارکار وارد می کند و به راحتی می توانید مسافت های طولانی را با آن طی کنید.

مهمترین نکات در زمینه خرید دوچرخه 26

خرید دوچرخه مانند انتخاب و تهیه سایر محصولات روال خاص خود را دارد. بنابراین برای تهیه دوچرخه 26 اینچی باید یک سری اصول و توصیه ها را در نظر گرفت تا بعداً دوچرخه مورد نظر را انتخاب و خریداری کرد. برخی از مهم ترین نکات در مورد خرید انواع دوچرخه به شرح زیر است:

وزن دوچرخه

وزن دوچرخه یکی از فاکتورهای مهم در خرید دوچرخه به خصوص دوچرخه کوهستان است. زیرا هر چه وزن این محصول بیشتر باشد، دوچرخه سوار باید انرژی بیشتری برای حرکت دوچرخه صرف کند. البته هر چه دوچرخه سبکتر باشد، مسافت بیشتری می توانید سوار آن شوید.
یکی از ویژگی های بارز دوچرخه های کورسی، وزن سبک آنها نسبت به سایر دوچرخه های موجود در بازار است. توصیه می کنیم در هنگام خرید این محصول علاوه بر قیمت دوچرخه 26 به وزن خود نیز توجه کنید و بر اساس آن دوچرخه مورد نظر خود را خریداری کنید. قابل ذکر است که آلیاژ استفاده شده در ساخت بدنه و سایر قسمت های دوچرخه باعث افزایش یا کاهش وزن آن می شود. به این ترتیب دوچرخه هایی که از آلیاژ آلومینیوم، کروم و کربن ساخته شده اند وزن کمتری نسبت به دوچرخه های آهنی موجود در بازار دارند.

ابعاد و اندازه دوچرخه

از آنجایی که فیزیک افراد و قد آنها با یکدیگر متفاوت است توجه به ابعاد و سایز دوچرخه 26 بسیار حائز اهمیت است و در این راستا دوچرخه ها از نظر سایز بدنه در مدل های مختلفی طراحی و ساخته می شوند و چرخ ها تا مصرف کنندگان بتوانند با توجه به نیاز و کاربری خود دوچرخه مورد نظر را انتخاب و خریداری کنند. از این رو برای انتخاب سریع و آسان انواع دوچرخه، ابعادی کلی از آن در نظر گرفته شده است تا بر این اساس و با توجه به سن، قد و وزن افراد، دوچرخه مناسب تهیه شود.

همه چیز دربازه دوچرخه سایز 26

قیمت دوچرخه

با توجه به تنوع دوچرخه ها از نظر نوع آلیاژی، کیفیت ساخت و سایر امکانات، رنج قیمتی دوچرخه های موجود در بازار بسیار متنوع است. بنابراین هر چه کیفیت و سایز دوچرخه بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود. در این میان قیمت دوچرخه 26 نسبت به سایر دوچرخه ها بیشتر است و مصرف کنندگان باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند.
در این زمینه به منظور تسریع در فرآیند انتخاب و تهیه دوچرخه شماره 26، تقسیم بندی کلی آن در نظر گرفته شده است. به این ترتیب دوچرخه ها به سه دسته آماتور، نیمه حرفه ای و حرفه ای تقسیم می شوند. با این توضیحات قیمت خرید دوچرخه کوهستان از دوچرخه شهری بیشتر است. زیرا دوچرخه کوهستان در دسته دوچرخه های حرفه ای قرار می گیرد و قیمت آن از مدل های نیمه حرفه ای و آماتور بالاتر است.

قطعات و امکانات مورد استفاده در ساخت دوچرخه

به طور کلی دوچرخه های موجود در بازار دارای قطعات و امکانات مختلفی هستند. بنابراین، هر چه کیفیت و استحکام قطعات و تجهیزات مورد استفاده برای ساخت دوچرخه بیشتر باشد، قیمت خرید دوچرخه نیز بالاتر است. چرا که در ساخت دوچرخه های کوهستان از قطعات بیشتری مانند رینگ و لاستیک پهن، دنده، ترمز دیسکی و کمک فنر مرغوب استفاده شده است و همین امر باعث افزایش قیمت این محصول نسبت به سایر دوچرخه ها شده است.
قابل توجه است که هنگام تهیه دوچرخه 26 می توانید از عناصری مانند ترمزهای دیسکی، کمک فنرهای با کیفیت، آینه ها، سیستم تعویض دنده جدید و غیره استفاده کنید. استفاده از این تجهیزات کیفیت دوچرخه را بهبود می بخشد و در هنگام استفاده از آن بیشترین لذت را خواهید برد. اگر قصد خرید دوچرخه 26 را دارید حتما به فروشگاه معتبر وی راید سر بزنید و دوچرخه هایی با گارانتی خریداری کنید.

یک دوچرخه 26 خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد

دوچرخه 26 یک دوچرخه محبوب در بین ورزشکاران و حتی دوچرخه سواران مبتدی است زیرا همانطور که قبلا ذکر شد چرخ های آن به دلیل قطر 26 اینچی از قدرت مانور بالایی برخوردار هستند. همانطور که گفته شد دوچرخه 26 دارای یک سیستم دنده ساده و سبک است که به مبتدیان کمک می کند تا سواری را یاد بگیرند. هر دوچرخه ای که در هر کجای دنیا تولید شود، 3 برند معروف جهانی Shimano، Seram و Campagnolo قطعات ضروری آن مانند سیستم دنده، سیستم ترمز، یقه و توپی را تامین می کنند.

shimano

 

شیمانو یک شرکت چند ملیتی ژاپنی است که قطعات دوچرخه از جمله سیستم دنده، ترمز، چرخ، پدال و غیره را تولید می کند که 50 درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص داده است. شیمانو به دلیل استفاده از فناوری های برتر در بازار تولید حرف اول را می زند. برای مثال، بین سال‌های 1980 تا 1983، از فناوری X برای ایجاد اجزای آیرودینامیکی سبک، اهرم‌های ترمز سیمی پنهان و پدال‌های دوچرخه ارگونومیک استفاده کرد. علاوه بر این، شیمانو در تمامی محصولات خود از کد X-X مشترک استفاده می کند که هر کدام معنا و مفهوم خاص خود را دارند. یک حرف نشان دهنده ماه و حرف دیگر نشان دهنده سال تولید است.

 

Campagnolo COMPANY

به عنوان یک شرکت ایتالیایی، Campagnolo با Shimano رقابت می کند. این شرکت با ساخت قطعات منیزیمی برای خودروهای اسپورت مانند آلفورومئو، فراری، لامبورگینی و مازراتی شروع به کار کرد. در آینده با استفاده از الیاف کربن و قطعات تیتانیوم شهرت خود را در تولید دوچرخه های کوهستانی و جاده ای ثابت کرد.

 

sram company

سرام SRAM یک شرکت خصوصی آمریکایی است که قطعاتی را تولید می کند که در سال 1988 با پیاده سازی فناوری Grip Shift بر روی دوچرخه های جاده ای وارد بازار شد. علاوه بر این، با توسعه اولین دنده عقب دوچرخه کوهستان، سیستم دنده ای را با تعویض کامل و تنظیم آسان تر به بازار معرفی کرد. با وجود اینکه سرام به عنوان تولید کننده شیفتر دوچرخه جاده ای شروع به کار کرد، اما در زمینه تولید دوچرخه کوهستان پیشرفت چشمگیری داشت.

سوالات متداول درباره دوچرخه سایز 26:

1-دوچرخه کوهستانی 26 مناسب چه سنی است؟

  • معمولا دوچرخه های کوهستان ۲۶ برای افراد از سنین 14 تا 20 سال مناسب است

2-قیمت دوچرخه های کوهستان 26 چقدر هست؟

  • از حدود ۴ میلیون تومان شروع میشود و با توجه به کیفیت و امکانات قطعات این مبلغ افزایش پیدا می کند

3-کدام اندازه فریم دوچرخه ۲۶ مناسب است؟

  • فریم دوچرخه ۲۶ از سایز ۱۴ تا ۲۱ موجود هست که با توجه به قد دوچرخه سوار انتخاب می گردد

4-دوچرخه کوهستان ۲۶ مناسب چه افراد با چه قدی هست؟

  • برای افراد در حدود قد ۱۵۵ تا ۱۷۵ سانتی متر دوچرخه سایز ۲۶ پیشنهاد می شود

حال که همه چیز در مورد خرید دوچرخه 26 خواندیم، میدانیم که دوچرخه 26 یکی از رایج ترین و پرفروش ترین وسایل نقلیه غیر موتوری در بازار است. به همین دلیل تنوع زیادی از این محصول در بازار وجود دارد. بنابراین هنگام خرید دوچرخه کوهستان، دوچرخه شهری، دوچرخه جاده و … به آلیاژ، کیفیت ساخت، امکانات و قیمت توجه کنید. تا پس از آن بتوانید یک خرید مفید و موثر داشته باشید. زیرا دوچرخه سواری در دنیا یک ورزش سالم و تفریحی محسوب می شود و تنظیم این محصول با فیزیک، قد و وزن افراد بسیار حائز اهمیت است.

یک دیدگاه برای “همه چیز در مورد خرید دوچرخه 26”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه