دوچرخه 26

در اینجا اساساً می‌خواهیم همه چیز در مورد خرید دوچرخه 26 و مزیت‌های آن را معرفی و راهنمایی کنیم. آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که چرا دوچرخه‌ها با اعداد مختلف 26، 27، 29 و غیره نام‌گذاری می‌شوند؟ چه عواملی در این طبقه‌بندی دخیل هستند؟ هرکدام از این دوچرخه‌ها چه مزایایی دارند؟ یا چرا ورزشکاران از 26 دوچرخه استفاده می‌کنند؟ مزیت این دوچرخه نسبت به مدل‌های دیگر چیست؟

ابتدا باید گفت که تعیین این اعداد برای دوچرخه‌ها بستگی به قطر چرخ‌های دوچرخه بر حسب اینچ دارد و هر سایز ویژگی‌های سواری خود را دارد. دوچرخه 26 که قطر چرخ آن برابر با 26 اینچ است، ابتدایی‌ترین اندازه برای شروع دوچرخه‌سواری است و اساساً این اندازه برای افراد مبتدی جوان و بزرگسال مناسب است.

دوچرخه 26 چیست؟

همان‌طور که می‌دانید دوچرخه‌ها نیز مانند سایر گجت‌ها و تجهیزات دنیا دارای ابعاد هستند. به‌این‌ترتیب افراد باتوجه‌به سن، وزن و قد خود از دوچرخه‌های کوهستانی، مسابقه‌ای و معمولی (شهری) استفاده می‌کنند. به نوبه خود یک سری دوچرخه برای افراد متوسط ​​و قدبلند طراحی شده است. این دوچرخه‌ها دارای قفل چرخ با سایز 26 هستند و به همین دلیل به آن‌ها دوچرخه 26 می‌گویند.

دوچرخه 26 اندازه استاندارد است و به‌عنوان بهترین سایز دوچرخه در جهان شناخته می‌شود. اگر به کوهنوردی یا پیاده‌روی علاقه دارید، می‌توانید با خرید دوچرخه کوهستان سایز 26 تفریحی سالم و همیشگی را تجربه کنید.

لازم به ذکر است که کیفیت طراحی، ساخت و اندازه دوچرخه 26 باعث شده است که این محصول در تمامی مسابقات دوچرخه‌سواری در سراسر جهان مورداستفاده قرار گیرد. همه ورزشکاران با وزن‌ها و قدهای مختلف می‌توانند از این سایز دوچرخه استفاده کنند؛ بنابراین بسیاری از ورزشکاران پس از بررسی محصولات موجود در بازار، علاقه زیادی به خرید دوچرخه 26 دارند.

تفاوت بین دوچرخه‌های 26، 27.5 و 29 اینچی

یکی از تفاوت‌های اصلی دوچرخه‌های کوهستانی معمولی و مسابقه‌ای، قطر چرخ‌های آن است؛ بنابراین، قطر چرخ 26 مربوط به دوچرخه 26، قطر چرخ 27.5 مربوط به دوچرخه 27.5، و قطر چرخ 29 مربوط به دوچرخه 29 است. بااین‌حال، به یاد داشته باشید که دوچرخه‌های کوهستان ضربه‌گیرهای گسترده‌تری دارند و لاستیک‌های پهن‌تری نسبت به سایر دوچرخه‌های مسابقه‌ای معمولی دارند، زیرا در زمین‌های ناهموار سوار می‌شوند.
شایان‌ذکر است که اندازه بدنه و ارتفاع دوچرخه‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. باتوجه‌به این توضیحات، قد، سایز بدنه و سایر قسمت‌های دوچرخه 29 از دوچرخه‌های 27.5 و 26 بزرگ‌تر است؛ بنابراین برای خرید دوچرخه مناسب 26 حتماً به تفاوت آن با سایر محصولات موجود در بازار توجه کنید و سپس دوچرخه موردنظر خود را بخرید.

دوچرخه سایز 26

انواع مدل‌های دوچرخه 26

دوچرخه 26 جاده‌ای

دوچرخه‌های جاده‌ای ظاهر شکیل‌تری دارند و برای رفت‌وآمدهای روزمره و حمل‌ونقل بین‌شهری استفاده می‌شوند. این دوچرخه‌ها دارای یک دسته پایین و صندلی بلند هستند که آنها را برای سفرهای طولانی بسیار راحت می‌کند. اندازه قاب دوچرخه‌های جاده‌ای بین ۵۰ تا ۵۵ سانتی‌متر و اندازه چرخ آنها ۵۵ تا ۶۰ سانتی‌متر است.

دوچرخه 26 دومنظوره (هیبریدی)

دوچرخه‌های هیبریدی به دلیل داشتن لاستیک‌های پهن‌تر، سیستم دنده سنگین، حتی وضعیت سواری عمودی و اغلب تعلیق جلو، برای موقعیت‌های مختلف مناسب هستند. این دوچرخه‌ها دارای چندین فاکتور از جمله سیستم تعلیق چندمنظوره و طراحی فریم‌های مختلف هستند که آنها را از سایر مدل‌ها متمایز می‌کند. در واقع، دوچرخه‌های هیبریدی عملکرد ترکیبی دوچرخه‌های شهری و کوهستانی را دارند. خود کلمه “هیبرید” به معنای ترکیبی و مخلوط است. دوچرخه 26 این امکان را برای سوارکار فراهم می‌کند تا از موانع و ارتفاعات بدون آسیب عبور کند. به‌عبارت‌دیگر، دوچرخه‌های هیبریدی دوچرخه‌هایی همه‌کاره و آسان برای سواری هستند که بدون درنظرگرفتن مسافت یا سطح، سواری آسان و انعطاف‌پذیر را تضمین می‌کنند.

دوچرخه 26 کوهستان

همان‌طور که از نام دوچرخه کوهستان پیداست، برای پیمایش در مسیرهای ناهموار و کوهستانی استفاده می‌شود. کمک‌فنرهای باکیفیت و بدنه قدرتمند این محصول کمترین ضربه را بر بدن سوارکار وارد می‌کند و به‌راحتی می‌توانید مسافت‌های طولانی را با آن طی کنید.

مهم‌ترین نکات در زمینه خرید دوچرخه 26

خرید دوچرخه مانند انتخاب و تهیه سایر محصولات روال خاص خود را دارد؛ بنابراین برای تهیه دوچرخه 26 اینچی باید یک سری اصول و توصیه‌ها را در نظر گرفت تا بعداً دوچرخه موردنظر را انتخاب و خریداری کرد. برخی از مهم‌ترین نکات در مورد خرید انواع دوچرخه به شرح زیر است:

وزن دوچرخه

وزن دوچرخه یکی از فاکتورهای مهم در خرید دوچرخه به‌خصوص دوچرخه کوهستان است. زیرا هر چه وزن این محصول بیشتر باشد، دوچرخه‌سوار باید انرژی بیشتری برای حرکت دوچرخه صرف کند. البته هر چه دوچرخه سبک‌تر باشد، مسافت بیشتری می‌توانید سوار آن شوید.
یکی از ویژگی‌های بارز دوچرخه‌های کورسی، وزن سبک آنها نسبت به سایر دوچرخه‌های موجود در بازار است. توصیه می‌کنیم در هنگام خرید این محصول علاوه بر قیمت دوچرخه 26 به وزن خود نیز توجه کنید و بر اساس آن دوچرخه موردنظر خود را خریداری کنید. قابل‌ذکر است که آلیاژ استفاده شده در ساخت بدنه و سایر قسمت‌های دوچرخه باعث افزایش یا کاهش وزن آن می‌شود. به‌این‌ترتیب دوچرخه‌هایی که از آلیاژ آلومینیوم، کروم و کربن ساخته شده‌اند وزن کمتری نسبت به دوچرخه‌های آهنی موجود در بازار دارند.

ابعاد و اندازه دوچرخه

ازآنجایی‌که فیزیک افراد و قد آنها با یکدیگر متفاوت است توجه به ابعاد و سایز دوچرخه 26 بسیار حائز اهمیت است و در این راستا دوچرخه‌ها از نظر سایز بدنه در مدل‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند و چرخ‌ها تا مصرف‌کنندگان بتوانند باتوجه‌به نیاز و کاربری خود دوچرخه موردنظر را انتخاب و خریداری کنند. ازاین‌رو برای انتخاب سریع و آسان انواع دوچرخه، ابعادی کلی از آن در نظر گرفته شده است تا براین‌اساس و باتوجه‌به سن، قد و وزن افراد، دوچرخه مناسب تهیه شود.

همه چیز دربازه دوچرخه سایز 26

قیمت دوچرخه

باتوجه‌به تنوع دوچرخه‌ها از نظر نوع آلیاژی، کیفیت ساخت و سایر امکانات، رنج قیمتی دوچرخه‌های موجود در بازار بسیار متنوع است؛ بنابراین هر چه کیفیت و سایز دوچرخه بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. در این میان قیمت دوچرخه 26 نسبت به سایر دوچرخه‌ها بیشتر است و مصرف‌کنندگان باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشند.
در این زمینه به‌منظور تسریع در فرایند انتخاب و تهیه دوچرخه شماره 26، تقسیم‌بندی کلی آن در نظر گرفته شده است. به‌این‌ترتیب دوچرخه‌ها به سه دسته آماتور، نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای تقسیم می‌شوند. با این توضیحات قیمت خرید دوچرخه کوهستان از دوچرخه شهری بیشتر است. زیرا دوچرخه کوهستان در دسته دوچرخه‌های حرفه‌ای قرار می‌گیرد و قیمت آن از مدل‌های نیمه‌حرفه‌ای و آماتور بالاتر است.

قطعات و امکانات مورداستفاده در ساخت دوچرخه

به‌طورکلی دوچرخه‌های موجود در بازار دارای قطعات و امکانات مختلفی هستند؛ بنابراین، هر چه کیفیت و استحکام قطعات و تجهیزات مورداستفاده برای ساخت دوچرخه بیشتر باشد، قیمت خرید دوچرخه نیز بالاتر است. چرا که در ساخت دوچرخه‌های کوهستان از قطعات بیشتری مانند رینگ و لاستیک پهن، دنده، ترمز دیسکی و کمک‌فنر مرغوب استفاده شده است و همین امر باعث افزایش قیمت این محصول نسبت به سایر دوچرخه‌ها شده است.
قابل‌توجه است که هنگام تهیه دوچرخه 26 می‌توانید از عناصری مانند ترمزهای دیسکی، کمک‌فنرهای باکیفیت، آینه‌ها، سیستم تعویض دنده جدید و غیره استفاده کنید. استفاده از این تجهیزات کیفیت دوچرخه را بهبود می‌بخشد و در هنگام استفاده از آن بیشترین لذت را خواهید برد. اگر قصد خرید دوچرخه 26 را دارید حتماً به فروشگاه معتبر وی راید سر بزنید و دوچرخه‌هایی با گارانتی خریداری کنید.

یک دوچرخه 26 خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

دوچرخه 26 یک دوچرخه محبوب در بین ورزشکاران و حتی دوچرخه سواران مبتدی است؛ زیرا همان‌طور که قبلاً ذکر شد چرخ‌های آن به دلیل قطر 26 اینچی از قدرت مانور بالایی برخوردار هستند. همان‌طور که گفته شد دوچرخه 26 دارای یک سیستم دنده ساده و سبک است که به مبتدیان کمک می‌کند تا سواری را یاد بگیرند. هر دوچرخه‌ای که در هر کجای دنیا تولید شود، 3 برند معروف جهانی Shimano، Seram و Campagnolo قطعات ضروری آن مانند سیستم دنده، سیستم ترمز، یقه و توپی را تأمین می‌کنند.

shimano

 

شیمانو یک شرکت چندملیتی ژاپنی است که قطعات دوچرخه از جمله سیستم دنده، ترمز، چرخ، پدال و غیره را تولید می‌کند که 50 درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص داده است. شیمانو به دلیل استفاده از فناوری‌های برتر در بازار تولید حرف اول را می‌زند. برای مثال، بین سال‌های 1980 تا 1983، از فناوری X برای ایجاد اجزای آیرودینامیکی سبک، اهرم‌های ترمز سیمی پنهان و پدال‌های دوچرخه ارگونومیک استفاده کرد. علاوه بر این، شیمانو در تمامی محصولات خود از کد X-X مشترک استفاده می‌کند که هرکدام معنا و مفهوم خاص خود را دارند. یک حرف نشان‌دهنده ماه و حرف دیگر نشان‌دهنده سال تولید است.

Campagnolo COMPANY

به‌عنوان یک شرکت ایتالیایی، Campagnolo با Shimano رقابت می‌کند. این شرکت با ساخت قطعات منیزیمی برای خودروهای اسپورت مانند آلفا رومئو، فراری، لامبورگینی و مازراتی شروع به کارکرد. در آینده با استفاده از الیاف کربن و قطعات تیتانیوم شهرت خود را در تولید دوچرخه‌های کوهستانی و جاده‌ای ثابت کرد.

 

sram company

سرام SRAM یک شرکت خصوصی آمریکایی است که قطعاتی را تولید می‌کند که در سال 1988 با پیاده‌سازی فناوری Grip Shift بر روی دوچرخه‌های جاده‌ای وارد بازار شد. علاوه بر این، با توسعه اولین دنده عقب دوچرخه کوهستان، سیستم دنده‌ای را با تعویض کامل و تنظیم آسان‌تر به بازار معرفی کرد. باوجوداینکه سرام به‌عنوان تولیدکننده شیفتر دوچرخه جاده‌ای شروع به کارکرد، اما در زمینه تولید دوچرخه کوهستان پیشرفت چشمگیری داشت.

سؤالات متداول درباره دوچرخه سایز 26:

1-دوچرخه کوهستانی 26 مناسب چه سنی است؟

  • معمولاً دوچرخه‌های کوهستان ۲۶ برای افراد از سنین 14 تا 20 سال مناسب است

2-قیمت دوچرخه‌های کوهستان 26 چقدر هست؟

  • از حدود ۴ میلیون تومان شروع می‌شود و باتوجه‌به کیفیت و امکانات قطعات این مبلغ افزایش پیدا می‌کند

3-کدام اندازه فریم دوچرخه ۲۶ مناسب است؟

  • فریم دوچرخه ۲۶ از سایز ۱۴ تا ۲۱ موجود هست که باتوجه‌به قد دوچرخه‌سوار انتخاب می‌گردد

4-دوچرخه کوهستان ۲۶ مناسب چه افراد با چه قدی هست؟

  • برای افراد در حدود قد ۱۵۵ تا ۱۷۵ سانتی‌متر دوچرخه سایز ۲۶ پیشنهاد می‌شود

حال که همه چیز در مورد خرید دوچرخه 26 خواندیم، می‌دانیم که دوچرخه 26 یکی از رایج‌ترین و پرفروش‌ترین وسایل نقلیه غیرموتوری در بازار است. به همین دلیل تنوع زیادی از این محصول در بازار وجود دارد؛ بنابراین هنگام خرید دوچرخه کوهستان، دوچرخه شهری، دوچرخه جاده و … به آلیاژ، کیفیت ساخت، امکانات و قیمت توجه کنید. تا پس از آن بتوانید یک خرید مفید و مؤثر داشته باشید. زیرا دوچرخه‌سواری در دنیا یک ورزش سالم و تفریحی محسوب می‌شود و تنظیم این محصول با فیزیک، قد و وزن افراد بسیار حائز اهمیت است.

همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر درباره اهمیت زین دوچرخه مقاله اهمیت زین در دوچرخه سواری را مطالعه نمایید.

یک دیدگاه برای “راهنمای خرید دوچرخه 26”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه